¤ X-Marks the Pedwalk - The Killing Had Begun ¤Zoth Ommog 1994

1. I Promise You a Murder, 2. Wipe No Tear, 3. Cul-de-sac, 4. No Premonition, 5. Worthless, 6. Made of Wax, 7. My Back, 8. The Occurence, 9. Your Eyes, 10. Inversion, 11. Insight


Ukazała się właśnie dwupłytowa edycja największych hitów, przebojów, utworów, miksów, remiksów i 3 nowych nagrań tego niemieckiego duetu - "Experiences". Niestety wyszło coś w stylu wymiotnych "The best of..." każdego zespołu, który istnieje na rynku ponad 15 lat, bez ładu i składu.
Postanowiłem skrupulatnie odświeżyć sobie moją ulubioną płytę grupy braci Schmechta - "The Killing Had Begun". Ukazała się w 1994 nakładem kwitnącej wtedy wytwórni Zoth Ommog Records (założyciel to słynny niemiecki dj i propagator techno - Talla2XLC). To był czas gdy XMTP byli już pod mniejszym wpływem muzyki kanadyjskiego industrial-rockowego Skinny Puppy jak w debiucie, zarazem nie mieli jeszcze tak wiele tandetnych naleciałości typowych dla niemieckiego dance, jak na późniejszych produkcjach. I chociaż drugi album grupy - "Human Desolation" to wciąż niczego sobie fragment sceny EBM w latach 90-tych zeszłego stulecia, to dopiero tutaj, na tym krążku, potrafili połączyć rzeczy w EBM najważniejsze - motoryczną rytmikę, zgrabną melodię, przefiltrowane wokale i ciężkie, mroczne brzmienia w sposób perfekcyjny. I wyszło im to naprawdę przekonywująco, skoro nawet po tylu latach wciąż można tego słuchać. Ta płyta to taki synth-pop w industrialnym przebraniu, oczywiście w charakterystycznym ubranku "made in germany", z całą tą germańską tradycją udziwnionej elektroniki, pokręconych tekstów, skłonnością do marszowych rytmów, zarazem żelastwa na scenie, tworzenia nowych instrumentów i akcjonistycznych manifestów. Nie ma lekko...
"The Killing Had Begun" to była najbardziej autorska propozycja tej grupy, choć największą sławę przyniosły im utwory z "Human Desolation". I pomyśleć, że ta płyta ma już 10 lat. Dla mnie klasyk.

PS. Hity: "I Promise You a Murder", "Wipe No Tear", "Cul-de-sac", "No Premonition", "Worthless", "Made of Wax", "My Back", "The Occurence", "Your Eyes", "Conversion", "Insight"

-- r@ [2 czerwca 2004]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...inne recenzje X-Marks the Pedwalk:
X-Marks the Pedwalk - Drawback -- r@ [1998]
X-Marks the Pedwalk - Inner Zone Journey -- mike [1 kwietnia 2012]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.01 s.