¤ Bauhaus - Gotham ¤Metropolis Records 1999

CD 1: 1. Double Dare, 2. In the Flat Field, 3. A God in an Alcove, 4. Hollow Hills, 5. Kick in the Eye, 6. Terror Couple Kill Colonel, 7. Silent Hedges, 8. Severence, 9. Boys, 10. She's in Parties, 11. The Passion of Lover's, 12. Dark Entries; CD 2: 1. Telegram Sam, 2. Ziggy Stardust, 3. Bela Lugosi's Dead, 4. All We Ever Wanted, 5. Spirit, 6. Severence (studio version)


Pierwsze wydanie po reaktywacji wydawałoby się, że martwej już legendy. Dwupłytowy album z "Ressurection Tour" - "Gotham" wydany został w czterech wersjach: amerykańskiej (czarna okładka), europejskiej (grafitowa okładka), japońskiej ze ścieżką multimedialną (czarna okładka z paskiem po lewej stronie) oraz winylowej.

Nie muszę chyba pisać, że jest to obowiązek dla każdego fana Bauhausu. Koncert nagrany jest perfekcyjnie w każdym calu. Jakość nagrania jest niesamowita - żadnych szumów, przeszkadzajek itp.

Wszystkie kawałki brzmią z jednej strony tak jak za dawnych czasów, z drugiej bardzo świeżo (może zespół gra trochę ostrzej). Głos Petera Murphy'ego nie zmienił się przez tyle lat i nadal z taką samą siłą ekspresji może śpiewać to, co śpiewał paręnaście lat temu. Niektóre utwory zagrane są trochę inaczej np. "Dark Entries", "Bela Lugosi's Dead", czy jak zwykle "Spirit".

Album zawiera również utwór "Severence" z repertuaru Dead Can Dance. Jest w wersji koncertowej jak również studyjnej. Wypadł znakomicie, chociaż taki spokojny, z wokalem jakby dobiegającym ze studni odbiega od reszty twórczości Bauhausu.

Jako, że "Gotham" to zbiór najciekawszych utworów Bauhausu, w dodatku zagranych na żywo i zapisanych w idealnej jakości, polecam tę płytę również ludziom, którzy Bauhausu nie znają i nie wiedzą, z której strony go ugryźć. Jest to bez wątpienia najlepsza pozycja, od której można by było zacząć.

-- fth [7 kwietnia 2000]ostatnie recenzje autora:
LT-NO - Global Cut -- [10 stycznia 2002]
TheMANcalledTEA - Sketchpad #1 -- [5 października 2001]
Paradise Lost - Host -- [7 sierpnia 1999]
God's Bow - Twilight -- [13 czerwca 1999]
Fading Colours - I'm Scared of... -- [1998]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.014 s.