¤ Castle Party- 29-31.07.2005, Bolków ¤

31.07.2005: Forgotten Sunrise, Holodne Sonce, Cytadela, Strommoussheld, Final Selection, Grendel, Scream Silence, Renata Przemyk, Wolfsheim.

Po raz siódmy z rzędu wybrałem się ze znajomymi na CP. Tym razem był to wypad jednodniowy i typowo towarzyski. Dobrze, że w ostatni dzień dopisała pogoda, bo to co działo się poprzedniego wieczoru, jak wynika z relacji znajomych, zahaczało momentami o piekło, chociaż naczelny skwitował całą sytuację jednym słowem - koszmar.
Jak zwykle, na zamek dotarliśmy około 15.00, rozłożyliśmy swój majdan w tym samym miejscu co zawsze, a w międzyczasie na scenie grał już zespół Forgotten Sunrise. Nie wzbudził on jednak mojego zainteresowania, więc szybko udałem sie na stoiska z płytami. Po powrocie i zakupieniu kilku pozycji, na scenie instalowała się grupa Holodne Sonce. Jej koncert był taki sobie i nie zrobił na mnie większego wrażenia. Podobał mi się tylko cover Depeche Mode "Stripped". Potem na horyzoncie pojawił się zespół Cytadela, którego kilka utworów pochodzących z albumu "Gdy Idę Przez Most", wydanego w zeszłym roku, słyszałem w stacji 'Radio Afera' i byłem ciekaw jak wypadną "na żywo". No i nie zawiodłem się. Zagrali bardzo ciekawie, łącząc elementy gotyckiego rocka z nowoczesnym brzmieniem i dodatkiem zimnofalowego klimatu. Po koncercie postanowiłem nabyć wspomnianą wcześniej płytkę. Po krótkiej przerwie pojawił się zespół Strommoussheld, ale ja wolałem iść pogadać ze znajomymi i napić się piwa. Później zagrał duet Final Selection, który wystąpił na CP w roku 2003 i tym razem fajnie było posłuchać ich muzyki, ale ja czekałem już na duet Grendel, którego fragmenty utworów słuchałem na stronie internetowej zespołu i bardzo mnie ciekawiło jak zagrają w Bolkowie. Po raz kolejny się nie zawiodłem. To co zagrali, było wybuchową mieszanką electro-industrialu i połączenia stylów Suicide Commando, Hocico oraz Leaether Strip. W sumie wokalista wystąpił w koszulce LS i to wyjaśnia całą sprawę. Potem zagrał zespół Scream Silence, a zaraz po nim Renata Przemyk, której utwory może nie pasowały do stylistyki festiwalu, ale zabrzmiały ciekawie, trochę w zmienionych wersjach i szkoda tylko, że perkusja i gitara basowa nie grały "na żywo", tylko z komputera. Po prawie godzinnej przerwie, na zainstalowanie i strojenie instrumentów, na zamkowej scenie pojawił sie chyba najbardziej oczekiwany zespół tegorocznego festiwalu - Wolfsheim. Był to kapitalny koncert, tym bardziej że do duetu dołączyli muzycy grający na bębnach i gitarze, co niesamowicie wzbogaciło i urozmaiciło brzmienie muzyki i dodało soczystego uderzenia. Najbardziej bicie mojego serca przyspieszyło, kiedy zabrzmiał kawałek "Sparrows & The Nightingales", który znam jeszcze z czasów audycji T. Beksińskiego i dzięki któremu poznałem ten zespół. Był to jeden z ciekawszych koncertów jaki widziałem podczas wszystkich edycji CP. Tak oto dobiegła końca kolejna impreza. Dla mnie była ona jednodniowa, ale niewątpliwie bardzo udana. Na koniec chciałbym podziękować stacji radiowej "Radio Afera - Mroczne Przestrzenie", która zafundowała mi karnet. Do zobaczenia w przyszłym roku.

-- wolf242 [7 sierpnia 2005]ostatnie relacje autora:
Lustmord, Hildur Gudnadóttir Trio, Moritz von Oswald Trio - 22.10.2010, Kraków, Kino Kijów -- [24 października 2010]
Young Gods - 08.10.2008, Wrocław, klub "Firlej" -- [12 października 2008]
Diary of Dreams, Agonised by Love, Cliche - 19.01.2008, Warszawa, Klub "Progresja" -- [27 stycznia 2008]
Laibach - 20.12.2007, Kraków, Klub "Studio" -- [25 grudnia 2007]
Combichrist, Reaper, Kloq, Controlled Collapse - 24.03.2007, Kraków, CK Rotunda -- [31 marca 2007]
  więcej...

powrót do relacji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.008 s.