¤ Madonna - Ray of Light ¤Warner 1997

1. Drowned World / Substitute for Love, 2. Swim, 3. Ray of Light, 4. Candy Perfume Girl, 5. Skin, 6. Nothing Really Matters, 7. Sky Fits Heaven, 8. Shanti/Ashtangi, 9. Frozen, 10. The Power of Good-Bye, 11. To Have & Not to Hold, 12. Little Star, 13. Mer Girl


Madonna na postindustry? Tak. Ten krążek zasługuje na uwagę jako nietypowy. Nie tylko ze względu na niezwykły teledysk Chrisa Cunninghama (znany m.in. z teledysków Björk i Apex Twina) do "Frozen", który zdaniem Madonny prawie zrujnował jej karierę. A płyta jak na twórczość Louise Vernon Ciccone aka Madonna jest nietypowa. Oczywiście nogami brodzi w mainstreamie, oddycha jednak oparami elektroniki. Jakże są bliskie utwory z "Ray of Light" ostatnim kompozycjom Delerium. Lekkie i przyjemne, ale na pewno nie proste. Istnieje spore ryzyko przesłodzenia, to w końcu wciąż tylko pop, ale gdy Ray of Light dawkuje się z umiarem i nieraz z przymrużeniem oka - działa pozytywnie. Stosowana z umiarem, czasem zbyt dużym, nowoczesna elektronika producenta płyty Williana Obrita wiele daje. Wszystkie charakterystyczne piski, blipy, blopy pojawiają się w każdym z utworów. Jedynym klasycznym instrumentem jest gitara. Wiliam Orbit produkował też następną płytę Madonny - "Music" (2000), efekt już nie był ten sam. Dwa razy nie wchodzi się to tej samej wody, w każdym razie w przypadku Madonny nie z tym samym facetem.
Niektórzy chwalą głos Madonny. Cóż, nareszcie - toż to nic specjalnego powinno być dla gwiazdy takiego formatu (Mandaryna niech nawet nie podskakuje). Trzeba jeszcze powiedzieć, że od tego czasu Madonna zorientowała się, że duchowość (kabała, a ostatnio i bajki dla dzieci) też jest dochodowym towarem.

-- to [13 września 2005]ostatnie recenzje autora:
Fauxliage - Fauxliage -- [17 lutego 2011]
Vladislav Delay - Tummaa -- [17 lutego 2011]
Protagonist, The - Songs of Experience -- [16 listopada 2006]
Beuys, Joseph - Ja Ja Ja Ja Ja, Nee Nee Nee Nee Nee -- [16 listopada 2006]
Sunao Inami - Used Up & Empty -- [16 listopada 2006]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.018 s.