¤ Northborne - Christian Lund ¤

Northborne to świeży projekt Christiana Lunda ( ex-Icon Of Coil ). Swoją muzykę określają jako mieszankę „TechnoBodyMusic z industrialnym ostrzem”. Ten miks może zrobić trochę szumu na electro-industrialnych parkietach. W marcu nakładem niemieckiego OutOfLine ukazała się ich debiutancka płyta „Force It”.O przeszłości, teraźniejszości i przyszłości rozmawiałem z Christianem.

Postindustry: Witaj, jesteście po pierwszym tournée ( jako support Combichrist ). Jakie wrażenia? Jak ludzie odebrali Waszą muzykę (z waszego punktu widzenia)? W Berlinie była mała grupka osób skaczących pod sceną (na przykład ja :) )

Christian Lund: Po pierwsze, dzięki za skakanie. Tak więc, to jest pytanie, na które odpowiem z przyjemnością. Tournée wyszło bardzo dobrze dla Northborne. Może poza dwoma albo trzema koncertami, gdzie tłum wydawał się być bardziej w stronę "dark-goth", ludzie żywo reagowali na nasza muzykę i naprawdę miałem wrażenie, że podoba się im to co przedstawiliśmy. Myślę, że niewiele z tych osób kiedykolwiek słyszało cokolwiek o Northborne. Nawet mam wrażenie, że nie zostaliśmy na paru plakatach nawet wspomniani. Tak więc wyglądało to tak, że wielu ludzi czekało, by zobaczyć kim jesteśmy i jak brzmimy. Ale na koniec naszego show, ludzie naprawdę byli zadowoleni i "applauzowali", więc wygląda na to ze im sie podobało. Najlepsza część tournée była właściwie w Wielkiej Brytanii, ale koncerty w Holandii, Belgii, Hamburgu i w niektórych niemieckich miastach były także naprawdę dobre.
-----------------------------------------------------
P: Moim zdaniem Northborne reprezentuje tę nową falę w elektronicznej muzyce - miks ebm i techno. To znaczy, że to jest koniec marzeń, iż Icon Of Coil wyda coś jeszcze nowego? Andy ma CC, Panzer AG i Scandy; Seb pracuje ze swoja żona – Zombi Girl. Wszystkie te projekty to krok do przodu, inne brzmienia, inna jakość. Czy to oznacza ze future pop i IoC to już przeszłość?

CH: Ok, trzeba powiedzieć że IoC to był ten czynnik który poruszał wszystko naprzód, przez to że był innowacyjny i poszerzał horyzont w niektórych aspektach. A my - Andy, Seb i ja – ciągle odnajdywaliśmy się w sobie. W końcu doszliśmy do wniosku, że rozwijamy sie w nieznacznie różnych kierunkach tak więc zaczęliśmy pracować nad naszymi własnymi pomysłami – to pomysły, które tak naprawdę nie pasowały do obrazu IOC. Nie mieliśmy żadnych planów odnośnie IOC gdy kończyliśmy tę działalność, ale po prostu nie mogliśmy znaleźć wystarczająco dużo czasu by pogodzić wszystko naraz. Być może znajdziemy go więcej pewnego razu w przyszłości.
Czy Northborne reprezentuje "nową" falę na electro-industrialnej scenie? Jest mi to trudno stwierdzić. To wszystko zależy od słuchaczy. Oni definiują scenę - co jest a co jest nie.
-----------------------------------------------------
P: Przeczytałem w jednej z relacji z Waszych koncertów w Anglii, iż graliście "Pursuit" na żywo. To cover IoC? Kawałek "Trucks (v 1.1)" brzmi podobnie do „Shallow Nation", to także cover? Niektórzy myślą ze tak właśnie jest.

CH: Ok, weźmy najpierw "Pursuit”. To było zanim pojechaliśmy do Rosji, by zagrać mały koncert. Ponieważ IoC nigdy nie zagrało w Rosji, z różnych powodów, pomyślałem, że będzie fajnie jak zrobimy instrumentalną i bardziej dance-techno wersję opartą o „Pursuit”. Tak więc to nie jest cover, właściwie jest to inna wersja live IOC wykonana przez NorthBorne.
Jeżeli chodzi o "Trucks", który jest zarówno na "Industrial for the Masses III" i na albumie "Force It", to nie ma nic wspólnego z „Shallow Nation”. ALE ... linia melodyczna na końcu piosenki jest umyślnie bardzo podobna do IOC "Excistence in Progress". Zrobiłem to, ponieważ uznałem ze będzie fajnie to wrzucić pierwszy raz od czasu IoC.
----------------------------------------------------
P:Co to znaczy "Northborne"?

CH: To po norwesku i znaczy: " Polska rządzi i przyjedziemy tam by zagrać przed wspaniałą polska publicznością"
He he ... w sumie nie oznacza to nic konkretnego Jest to wymyślony słowo wygenerowane od słowa "airborne".
----------------------------------------------------
P: Christian, jesteś dobrze znany z gry w IoC. Proszę, powiedz nam cos o Alex'ie Coucheron Jarl. Znalazłem tylko, że brał on udział w Oslo Synthfest w 2004 jako Act of Confidence (sorry, ale znam tylko kilka słów po norwesku)

CH: Tak więc, Alexander grał na klawiszach w metal-industrialnym zespole "Konfront" i jest też tym jednym i jedynym ukrywającym sie pod "Act of Confidence". Poznaliśmy się na Uniwersytecie w Oslo, okazało się, że lubiliśmy tę samą muzykę i że obaj ją tworzymy. Niedługo potem spytałem, czy nie chce dołączyć do mnie na koncerty, ale w chwili kiedy podpisałem umowę na nagranie dla NorthBorne, przyłączył się w studio, pomagając w procesie produkcyjnym.
-----------------------------------------------------
P: Wasz debiutancki album "Force It" został wypuszczony 9 marca 2007 przez OutOfLine. Jak, kilku słowach, polecisz tę płytkę polskim słuchaczom ?

CH: O ile wiem, polscy fani są niesamowici. Nigdy nie grałem w Polsce, ale spotkałem paru Polaków grając w Niemczech. Słyszałem także od przyjaciół, którzy grali w Polsce, że publika lubi się dobrze bawić. Tak więc, Northborne brzmi doskonałe dla polskiej publiczności która siedzi w industrialnych brzmieniach, przez ebm i electro, do techno i house. Tak więc : "Kupujesz CD, promotorzy to widzą, promotorzy wysyłają do nas zaproszenie, przyjeżdżamy grać, wszyscy dobrze sie bawią !” he he ...
-----------------------------------------------------
P: Jakieś plany na przyszłość?

CH: Więcej muzyki, więcej bitu, więcej koncertów, więcej zabawy!

www.myspace.com/northborne

Wywiad : lunatic

-- lunatic [29 maja 2007]

powrót do wywiadów »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.021 s.