¤ Yendri - Dreams of an Undead Girl ¤Mental Ulcer Forges 2008

Ocena:
3

1. Am I Dead Now, 2 The Scientists, 3. Until Eternity, 4. Maya IS My Name, 5. Run for Your Life, 6. Calling All Angels, 7. It Comes Over Me, 8. TIme Out, 9. It Feels So Strange, 10. Cryout, 11. I Will Be Gone, 12. Kil Myself, 13. Without It


"Dreams of an Undead Girl" to już siódmy(!?) album Yendri - 'mrocznej księżniczki electro', która poza muzyką poświęca się grafice i fotografii. Z wydawnictwa na wydawnictwo jej płyty wizualnie jakby 'normalnieją', muzyka również przybiera postać mniej siermiężnej modły, trafia też do coraz szerszego grona słuchaczy. Po trosze będzie to zasługa Rudego Ratzingera, który przysiadł z panną Niną Cording (jej prawdziwe personalia) w studio w czasie sesji do ubiegłorocznego "Malfuction". Sama zainteresowana skromnością nie grzeszy stawiając na rzekomą innowacyjność rzemiosła, które uprawia. Nie porównuje swojego stylu ani do Covenant, VNV Nation, Nine Inch Nails, ani tym bardziej do Depeche Mode, Aphex Twin czy :Wumpscut:, przyznając ostatecznie, iż czerpie z każdego po trosze.

Pomysły kompozycyjne wraz z towarzyszącym im warsztatem być może i nie powalają. Tym większe moje pozytywne zaskoczenie, albowiem niebywale rzadko skłaniam się ku akceptacji chwiejnych, 'postgotyckich wokaliz' buszujących w cyberelektronicznym otoczeniu. Zarówno to - jak i oniryczny klimat, który towarzyszy tej infekcji (mimo iż chwilami przypomina klubowe składaki włoskich mistrzów z początku lat 90-tych) - czynią ten album na tyle abstrakcyjnym, by wspomnieć o nim na łamach postindustry. Powstała ciekawa, dark wave dance'owa płyta. Ze swej strony wyróżniłbym szczególnie "It Comes Over Me" oraz "Without It", mimo iż nie należą reprezentatywnej grupy tego zestawienia.

-- vigoslugbait [14 kwietnia 2008]ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...inne recenzje Yendri:
Yendri - Dangerous Thoughts -- r@ [7 sierpnia 2002]
Yendri - Malfunction -- wolf242 [12 kwietnia 2007]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.013 s.