¤ Hanin Elias - Future Noir ¤Fatal Recordings 2004

1. Untouchable, 2. After All (drums) (with Bertil Mark), 3. Future Noir, 4. City Lights, 5. Burn, 6. Iced Icon (with Bertil Mark), 7. Fight Together, 8. Eaten Alive, 9. War (extreme v4), 10. The Rats (with Bertil Mark), 11. In My Room (with Thurston Moore), 12. After All (original), 13. Untouchable (unplugged)


Moja przygoda z recenzowanym albumem odbyła się w trzech krokach. Najpierw dowiedziałem się, że do nagrywania "Future Noir" został zaproszony Thurston Moore, potem przeczytałem, że Hanin Elias współufundowała Atari Teenage Riot, a na koniec włączyłem sobie niniejszy albumik. O ile do zrobienia ostatniego kroku przekonał mnie cień Moore'a, o tyle na widok nazwy ATR cofnąłem się z obrzydzenia. "Bez sensu", powiedziałby hrabia. I jak się w końcu okazało miałby rację. To na szczęście nie jest produkcja digital hardcore. Co więcej, jest z feministycznym wdziękiem bardzo kobieca, często niewybrednie melodyjna (nawet pianino w balladce "In My Room") i naprawdę dziwię się, że nikt (chyba) nie promował tego jako alternatywnego harsh disco tudzież zelektryzowanego trip popu, w zależności od kawałka. Bo tytułowy numer płyty aż krzyczy aby go umieścić na liście przebojów i zaprosić na klubowy parkiet. Jednocześnie informuję, że słodziutko też nie jest: brzmienie przeszłości jest rozpoznawalne, automat robi swoje, a panna potrafi podnieść głos. Że tylko przytoczę dla przykładu drugiego z moich faworytów, krwiożerczy "Burn". Nie nie, to nie nasz NUN ani żadna inna wata na patyku.

Cóż płytka mi się podoba. Nie wiem czy to dobrze bo obnaża to trochę moją sentymentalną, popową, ba! - nawet naiwną stronę, ale skoro mam tego świadomość to może jednak jestem alternatywny?

-- Truston [21 stycznia 2009]ostatnie recenzje autora:
Alternative Control - Alternating Current -- [13 października 2010]
Autechre - Move of Ten -- [6 października 2010]
Glass, Phillip - Solo Piano -- [24 marca 2010]
Add N To (X) - Avant Hard -- [16 lutego 2010]
Julian Plenti - Is... Skyscraper -- [11 lutego 2010]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.013 s.