¤ Goedrijk, Mika - Pellicules ¤Ant-Zen 2009

Ocena:
31. Tempest, 2. Strain, 3. Locusts, 4. White Spiders, 5. Undulate, 6. Zerotiefe, 7. Grey Hours, 8. Butterfly's Call (end off), 9. The Sound & the Fury


Myślę, że nikomu tego jegomościa specjalnie przedstawiać nie trzeba. Koniec końców w sferze multimedialnej to jeden z najpłodniejszych Flamandów, muzyk ze wszech miar ceniący sobie niepokój uwięziony w przesłaniach ludów starożytnych, dynamikę oraz wypracowany przez siebie warsztat. Wspominaliśmy o tym niejednokrotnie i pewnie nie raz nam zawtórują inni;-). "Pellicules" to uosobienie 'nowego wizerunku' Goedrijka, którego być może naszła jakaś niemoc twórcza, trauma, lub też inne zjawisko uniemożliwiające powstanie pod szyldem This Morn' Omina kolejnego, jeśli nie arcy, to przynajmniej interesującego albumu. Być może nie miał w sobie na tyle odwagi by spowitego mglistą aurą "Pellicules" uczynić - nie ukrywajmy - jednym z mniej wyrazistych i 'przemyślanych' spadkobierców spuścizny po "Em Sauf Haa-Heru", czy wysmaganych podzwrotnikowym wiatrem "The Drake Equation" i "Le Serpent Blanc - Le Serpent Rouge". W każdym zakamarku roi się tu, bowiem od filigranowych niuansów skrywanych pod zasłoną metalizowanych brzmień i dronowych pomruków sugerujących hipotetyczny zarys czegoś na wzór nieukończonego libretto do kolejnego tryptyku (inspirowanego jeśli nie jedną z nowel Williama Faulknera to przynajmniej quasi-autobiograficznymi powieściami Marcela Prousta) - tę bowiem formę (przypisany belgijskiej alternatywie elektronicznej) Goedrijk umiłował najbardziej.

"Pellicules" to materiał, który poczyniony przez innego artystę byłby swoistym wydarzeniem, w przypadku Mika Goedrijka może być jedynie wypełnieniem okresu oczekiwania nie na kataklizm, tąpnięcie, czy depolaryzację, a kolejny udany album tego kompozytora - jako że wydanym w ubiegłym roku nakładem Spectre trójskładnikowym "Inferno" niespecjalnie zachwycił.

-- vigoslugbait [11 lutego 2009]ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.027 s.