¤ Heroin & Your Veins - Dead People's Trails ¤Solina Records 2007

Ocena:
4.5

1. The First Pain, 2. Diet & Cancer, 3. Sand in Lungs, 4. Romantic Dreams, 5. Polio, 6. The Death of a Lover, 7. Intense Revulsion, 8. Alone, 9. Absurd, 10. Full Moon & Dry Humour, 11. Perverted Dreams, 12. Bad Luck


Moje niedawne odkrycie i urzeczenie... Zagrać rocka tak, jak Bohren & Der Club of Gore gra jazz? To chyba najlepszy opis. Heroina i Twoje Żyły to projekt właśnie taki, jak jego nazwa. Ukazały się dotąd pod tym szyldem dwa albumy, oba bardzo dobre i oba bardzo podobne do siebie - debiutancki i recenzowany niniejszym "Dead People's Trails" oraz "Nausea" z 2009 roku.Pokuśmy się zatem o opis... Oto rock przegrańców, przenicowany rock zmęczenia, zresztą czy to w ogóle jeszcze rock? Raczej jego resztki, jakieś niejasne odniesienia do nich, bo przecież nie usłyszycie tu ani dudniącej baterii perkusyjnej, ani poplątanych solówek czy przesterowanych riffów. Zamiast tego czeka na was powolne, smutne, niesamowicie klimatyczne brzdąkanie na gitarze i basie, urozmaicone niekiedy np. organami Hammonda czy nader oszczędnie dawkowanymi bębnami. Nie ma tekstów i wokali, ale za to są adekwatne tytuły w rodzaju "Diet & Cancer", "Sand in Lungs", "Intoxication".
Różne można sobie obrazy dopasować do tych dźwięków, ale chyba wszystkie będą nostalgiczne, melancholijne, przykre. Na przykład takie zestawienie: czarny kryminał Chandlera, przegrane życie, przygnębiająca atmosfera sal szpitalnych, deszczowa noc w pełnej neonowych świateł metropolii, samotne picie wódki w zapyziałym barze grubo po północy, opustoszała szosa przecinająca amerykańską pustynię... Albo po prostu długi, jesienny wieczór, półmrok i lekka nutka dekadencji...? A może nawet odrobina ulgi i pogodzenia z losem? Tak czy inaczej - niesamowita muzyka. Nastrojem (niekoniecznie brzmieniem czy instrumentarium) przypomina wspomniany na początku Bohren, ale także Bain Wolfkind czy Earth. Polecam. Zażywasz - przegrywasz. Ale z jakim wdziękiem!

-- Adam T. Witczak [8 marca 2011]ostatnie recenzje autora:
Nova - Utopica Musa -- [5 lutego 2018]
SPK - Zamia Lehmanni - Song of Byzantine Flowers -- [15 listopada 2017]
Feanch, Dutour, Lubat - Grand Air LP -- [15 października 2017]
The Third Eye Foundation - The Dark -- [14 października 2017]
Dissonant Elephant - 5 larmes de cristal -- [13 października 2017]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.012 s.