¤ Egida Aurea - Derive ¤2012 HauRuck! SPQR

Ocena:
4.5

1. Pedagogia Dell'Autoconservazione, 2. Il Forziere Dei Ricordi, 3. Trasformista, 4. Praepotens Genuensium Praepidium, 5. Vestale, 6. Odore Di Benzina, 7. La Prigionia, 8. Sindrome Di Babele, 9. L'Ardente Fiaccola Della Ragione


Jestem prostakiem, przyznaję się. Być może kiedyś nim nie byłem, ale od pewnego czasu prawie całkowicie otumaniło mnie dudnienie marszowych werbli i toporny patos wojennego grania, które od kilkunastu lat panoszy się na obrzeżach estetyki industrialnej. Ta moja fascynacja jest oczywiście bardzo przykra i miejmy nadzieję, że tylko chwilowa, bo przecież "Derive" włoskiej grupy Egida Aurea to naprawdę kawał porządnego grania. A jednak mój pusty łeb zakuty w hełm starego wiarusa ciężko przyswaja tę subtelną, wyrafinowaną miksturę neofolku, progresywnego rocka, muzyki klasycznej, portowej ballady i włoskiego folkloru. Wrażliwości, wróć do mnie!
Dobra, koniec tego emocjonalnego zawodzenia wypalonego przegrańca. Mówmy o Egida Aurea - o romantycznej muzyce bliskiej dokonaniom zespołu IANVA, który zresztą pochodzi z tego samego miasta, tj. z Genui. Melodie akordeonu i delikatne akordy gitary akustycznej przeplatają się tu z pokręconymi, rockowymi solówkami i rozbuchanym rytmem perkusji. Bywa spokojnie, rzewnie, wręcz smętnie - i bywa gorąco, energicznie, żywiołowo. Od sjesty do tanecznej zabawy. Nad wszystkim góruje żeński wokal, piękny, ale w żadnym razie nie słaby, zwiewny i jak puch marny - przeciwnie wręcz, pełen siły i nawet pewnej zadziorności. I do tego teksty - podobno gromy na świat współczesny, jego schyłkowość, marność i przeciętność. Bardzo ładna, sympatyczna muzyka. Dla ambitnych. Im polecam, ja na razie schodzę do bunkra, czyli przełączam na jakiś wulgarny, sztampowy martial. Niedługo wysmażę kolejną okopową recenzję. Werble, kotły, bębny, fanfary, mrok, patos i stal.

-- Adam T. Witczak [5 marca 2012]ostatnie recenzje autora:
Nova - Utopica Musa -- [5 lutego 2018]
SPK - Zamia Lehmanni - Song of Byzantine Flowers -- [15 listopada 2017]
Feanch, Dutour, Lubat - Grand Air LP -- [15 października 2017]
The Third Eye Foundation - The Dark -- [14 października 2017]
Dissonant Elephant - 5 larmes de cristal -- [13 października 2017]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.01 s.