¤ VCMG - EP2/Single Blip ¤



Mute 2012

Ocena:
3.5



1. Single Blip (original mix), 2. Single Blip (Matthew Jonson remix), 3. Single Blip (Terrence Fixmer remix), 4. Single Blip (Byetone remix), 5. Single Blip (Wolfgang Voigt auramix)


Gdyby nie nazwiska i magiczna aura, która towarzyszy im od blisko trzech dekad ten produkt made in UK nie cieszyłby się popularnością wśród tematu nie ogarniających.

Vince Clarke przyznaje, że chciał zrobić coś innego niż do tej pory (Depeche Mode, Yazoo i Erasure). Pomyślał o Martinie Gore, który przejął po nim pałeczkę i rozbujał (nie bez udziału Davida Gahana) biznesową maszynkę Depeche Mode. Wspólne techno minimalistyczne wojaże zainicjowali w roku ubiegłym singlem "Spock". Teraz przyszła pora na kolejny, równie skromnie obłożony treścią, choć bardziej skutecznie zapadający w pamięć "Single Blip" - bezpośrednio promujący nadchodzący album "Ssss". Album projektu, który nazwę zaczerpnął z prostego połączenia inicjałów obydwu muzyków. Prosta nazwa, równie prosta muzyka - co nie oznacza, że prostacka.

Olaf Bender, Matthew Jonson, Terence Fixmer i Wolfgang Voigt skutecznie wypełniają geometrycznymi formami pozostałą przestrzeń, jednak żaden specjalnie się nie kwapi - bądź też nie ma odwagi - by przekrzyczeć protoplastę.

W dziedzinie techno i klubowej aktywności niewiele już można odkryć. Warto jednak posłuchać co w tej kwestii mają do powiedzenia pięćdziesięciokilkuletni 'chłopcy z Essex' (choć już dawno pobudowali się w innych miejscach, a i siłą rzeczy chłopcami nie są). Podobny kierunek dużo wcześniej obrał inny producent, z Niemiec, który pożarł się ze sceną EBM, publikował single, grywał w klubach (robi to nadal), a i tak w zasadzie niewiele osiągnąć raczył. Na tym gruncie zawsze pozostanie jednym z wielu. A VCMG pomogą fani Depeche Mode. A propos: niezłe to to jest, nie powiem:-).

-- vigoslugbait [5 marca 2012]




ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.009 s.