¤ Vampira 2001 - 21.10.2001, Warszawa, Proxima ¤

Oto któtkie sprawozdanie z tegorocznej Vampiry, gdyby pominąć brak Korn+Flakes, całkiem udanej. Ten festiwal ma to do siebie, że prezentuje różnorodną muzykę i przyciąga różnych ludzi - dzięki temu ma przyjemny klimat, a człowiek nie ma wrażenia, że jest przytłoczony przez jakieś dominujące grupy...

Najpierw wystąpił Athanor, w tym roku jako jedyny przedstawiciel sceny metalowej. Występu nie widziałem, słyszałem jednak jak wokalista mówił coś o "gotyku" pomiędzy utworami (kilka razy).

Venus Fly Trap, który znałem wcześniej ze składanki SPV Poland, mile zaskoczył. Na płycie było to nijakie, tutaj miało kopa, przy czym od razu na myśl przywodziło Joy Division i Bauhaus - przez zgrzytliwe gitary i sposób śpiewania.

Romowe Rikoito, fot. Joanna PruszyńskaGdy dwóch panów z VFT usunęło się ze sceny, przez dłuższy czas ustawiano sprzęt kolejnej grupy, tym razem nie syntezator + gitara. Muszę powiedzieć, że taki zespół jak Romowe Rikoito, nie nadaje się na występ w Proximie. Przejechali kawał drogi (z Rosji), grają miłą dla ucha, neofolkową muzykę na klasycznych instrumentach, ale niestety, większość potraktowała ten koncert jako przerywnik - żeby się czegoś napić lub pogadać. Z przykrością muszę stwierdzić, że ja też.

Niestety nie zagrał zespół, który najbardziej chciałem zobaczyć tj. Korn+Flakes. Z opisu (mroczny breakbeat) brzmiało interesująco, trudno - może innym razem.

Fading Colours, fot. Joanna PruszyńskaFading Colours zagrało w nowym składzie - zamiast Krzyśka Rakowskiego, za klawiszami wystąpiła Zosia (na zdjęciu obok). Za to DeCoy objawiła się w czarnym, obcisłym kostiumie z wyciętym z tyłu serduszkiem. Koncert był o tyle ciekawy, że usłyszeliśmy kilka nowych kawałków, tzn. te z Castle Party i jeszcze jeden, zupełnie świeży. Jeśli chodzi o te numery to krótka refleksja - "fajne", ale rytm wyraźnie zmierza w strone 4/4, 120bpm (nie mówie, że to źle). Na końcu występu Fading Colours, razem z DeCoy zaśpiewał Darrin Huss (niegdyś zmiksował ten utwór), a w zasadzie dośpiewywał refren "Time".

Psyche, fot. Joanna PruszyńskaDarris Huss został na scenie na dobre i po krótkiej wymianie zdań z publicznością, na temat "które piwo jest lepsze" (Okocim vs. Żywiec), rozpoczął koncert Psyche. Było wyjątkowo przebojowo. Publiczność pod sceną bawiła się niezwykle dobrze, jak i sam zespół. Dyskoteka na całego - utwory z nowej płyty "Hidden Place" i starsze, ale równie taneczne, w zasadzie bez żadnych przerywników. Nie obyło się też bez cover'ów: Soft Cell, Eurythimics, albo na życzenie publiczności (jakieś buraki :> wołały "Nine Inch Nails!"), chociaż wplecionych refrenów NIN (z "Head Like a Hole"), Front 242 (z "Headhuntera") i pewnie jeszcze czegoś, czego nie poznałem. Nie pamiętam ile było bis-ów, chyba ze 3, albo 4, a może 5 ;) Bardzo udany, pełen energii występ, chyba nawet lepszy niż w zeszłym roku w Bolkowie.

Opisze jeszcze ciekawy epizod z lotnikiem. W pewnym momencie, szalejący pod sceną fan złocistego napoju, przeskoczył barierkę i pełen wigoru zaczął skakać za Huss'em. Widząc pędzącą ku niemu ochronę, zdjął koszulkę i przygotował się na stage-diving. Publiczność, w przypływie radości, postanowiła odsunąć się, by nie przeszkadzać panu przy lądowaniu. W takim przypadku efekt był już mało zaskakujący - lotnik nie podniósł się z ziemi. Nieprzytomnego ochrona wyniosła z klubu, a publiczność dalej bawiła się na zabryzganej krwią podłodze. Gratulujemy poczucia humoru :>

Fot. Joanna Pruszyńska

-- fth [23 listopada 2001]ostatnie relacje autora:
Castle Party 2001 - 27-29.07.2001, Bolków -- [23 sierpnia 2001]
Depeche Mode Night - 30.03.2000, Warszawa, Stodoła -- [7 kwietnia 2000]

powrót do relacji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.013 s.