¤ Pamiętaj KATYŃ ¤

Trwają daleko posunięte prace nad składanką (kompilacją) muzyczną upamiętniającą zbrodnię w Katyniu i ogólnie zbrodnie Sowietów na Polakach i nie tylko. Album roboczo nosić będzie po prostu tytuł "Pamiętaj KATYŃ" i ukaże się – jako CD – nakładem wydawnictwa Casual Control, związanego z polskim zespołem industrialnym Panic Bedroom. Tematem zajmują się z grubsza te same osoby, które organizowały rok temu koncert grup Kraschau, 1920 i Panic Bedroom w Warszawie.

Stylistyka to oczywiście martial industrial, neofolk, dark ambient, neoklasyka i pokrewne gatunki. Na pewno obecne będą zespoły: Verney 1826, Schattenspiel, Darmstadt 1313 (Niemcy), Stricta Doctrina (Quebec), Infantry (USA), Lord Kula, Panic Bedroom, Graphite, Dawid Hallmann (Polska), Lonsai Maikov (Francja), La Derniere Attaque (Meksyk), prawie na pewno także Cold Fusion i Ludola (Polska), być może również RosariumRosarium (Sardynia), Militia Dei (Francja) i zapewne kilka innych.

Jeden z utworów już został ujawniony, chodzi o track grupy Verney 1826 pt. "Miles to Go". Można go więc potraktować jako swego rodzaju promocję. Utwór dostępny jest na tej składance: https://archive.org/details/VASturmreifII-TheNewAgeOfMartialIndustrial – jako track nr 3.

Płyta kompilacyjna powinna być gotowa w wakacje tego roku (szeroko pojęte).

-- Adam T. Witczak [14 kwietnia 2015]


najnowsze »   archiwum »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.005 s.