¤ Soil Bleeds Black, The - Alchemie ¤



The Fossil Dungeon/Twilight Records 2005

Ocena:
5



1. Magia Naturalis, 2. Luna Begets Mercury, 3. Winter Marriage, 4. Make Not Vain the Cup Thou Drankest, 5. Mineralia, 6. Moonburn, 7. Lapis Philosophorum, 8. Fire of the Sacred Seal, 9. Jongleurs in a Threefold, 10. Silver Song, 11. Dethrone the Wounded King, 12. Some Sweet Sorrow Did Her Heart Distraine, Act I, 13. Earthe Took of Earthe, 14. Take Me There, 15. A Hymn to Thy Lady


The Soil Bleeds Black s± w naszym kraju traktowani trochê po macoszemu. Nie za wiele o nich s³ychaæ, recenzji jak na lekarstwo. Fakt - Amerykanie w ostatnich latach nie nale¿± do bardzo aktywnych, jednak ten brak zainteresowania muzyk± tak wysokich lotów dziwi.

Grupa powsta³a w roku 1992 z inicjatywy braci Riddick, których wokalnie na pó¼niejszych p³ytach wspomog³a niejaka Eugenia Wallace. TSBB ma na swoim koncie p³ytki w takich wytwórniach jak nieod¿a³owana World Serpent, szwedzka Cruel Moon International (pododdzia³ Cold Meat Industry) czy Old Europa Cafe. "Alchemie" oryginalnie ukaza³a siê w 1999 w³a¶nie nak³adem World Serpent, dzi¶ za¶ mo¿emy j± podziwiaæ dziêki wspólnemu przedsiêwziêciu argentyñskiej Twilight Records i macierzystej wytwórni braci Riddick, czyli The Fossil Dungeon.

Tyle suchych faktów. Najwa¿niejsza jest jednak muzyka. Dla mnie trójka z Ashburn jest zdecydowanie najja¶niejszym punktem na scenie zwanej popularnie neo-medieval. Nie do¶æ, ¿e od pocz±tku swej ¶redniowieczno-renesansowej podró¿y przez muzykê cechuje ich niesamowita pasja (trwaj±ca ju¿ blisko siedemna¶cie lat), to jeszcze przez tak d³ugi czas udaje im siê nagrywaæ p³yty znakomite, bez ¿adnych wpadek, s³abych punktów i tym podobnego ¶redniactwa. Podobn± surowo¶ci± nagrañ i zbli¿eniem do ¶redniowiecznego idea³u bliski im by³ chyba tylko The Moon Lay Hidden Beneath a Cloud -a to te¿ tylko w niektórych utworach. O ile jednak Albin i Alzbeth poruszali siê w szeroko pojêtych mrokach, u TSBB wieki ¶rednie jawi± siê we wszystkich swych odcieniach (zaznaczmy, w wiêkszo¶ci jednak szaro-burych). Tak te¿ maj± siê sprawy z "Alchemie", któr± w drugiej edycji wzbogacono o trzy dodatkowe utwory (jeden z go¶cinnym udzia³em szwedzkiej Arcany). Przesz³o¶æ znaczona dzieciêcymi krucjatami, pracowniami alchemicznymi, i pojawiaj±cymi siê tu i ówdzie stosami, jest na wyci±gniêcie rêki - zapoznajcie siê z The Soil Bleeds Black.

-- Gottvater [8 stycznia 2009]



ostatnie recenzje autora:
Schmerz - Old School Misanthropy -- [23 marca 2009]
Nekyia - Slowmotion Downhells -- [23 marca 2009]
Aghast - Hexerei Im Zwielicht Der Finsternis -- [23 marca 2009]
Triple Tree, The - Ghosts -- [23 lutego 2009]
Sleep Research Facility - Deep Frieze -- [23 lutego 2009]
  wiêcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Decondition ‎&…
Maison Close –…
Nyodene D – Eden…
Consumer Electronics…
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciñski - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
wiêcej »

polecamy | wiêcej »

© 1996-2024 postindustry.org


wygenerowane w 0.016 s.