1.Last Dance, 2. I Scan The Surface, 3. Last Dance (Modulate Remix), 4.We Go Down, 5. Last Dance (Version), 6. Slowdance
Pojawi³o siê w ostatnim czasie (cytuj±c klasyka) kilka „fajnych, naprawdê fajnych” t³oczeñ. O wielu z nich mo¿e i potrafi³bym nawet nieco ciep³ych s³ów nakre¶liæ, ale w sposób sobie nawet niewiadomy z asumptem owym siê nie kwapiê. Bo przecie¿ nadarzy³ siê znakomity album Depeche Mode – ”Delta Machine”, o którym zanim siê jeszcze pojawi³ na sklepowych pó³kach o¶mieli³em siê kilka gorzkich sentencji wyg³osiæ – za co w tym miejscu, g³ównie muzyków tej grupy, chcia³bym serdecznie przeprosiæ. Zaskoczy³ pozytywnie Ralf Henrich publikuj±c materia³ zupe³nie nowy, legendarnej choæ niezbyt aktywnej przecie¿ grupy Robotiko Rejekto (”Corporate Power”) i ciê¿ar gatunkowy ów utrzyma³, z welurowej za¶ sofy ciosem w krocze pogoni³a mnie Caroline Hervé i jej ”Calling from the Stars”. A by³ jeszcze przecie¿ soundtrack Front Line Assembly do popularnej gierki sieciowej ”Airmech”, czy wci±¿ jeszcze gor±cy, doskona³y powrót Klinik z Dirkiem ‘ju¿ nie zagram wiêcej z Verhaeghenem’ Ivensem.
Covenant na kolejnym rozdro¿u. Podpiêty pod respirator, ze ¶wie¿ymi organami (dos³ownie i w przeno¶ni). Joakim Montelius tylko w studio, Daniel Myer mêczy³ siê najwyra¼niej w eleganckim garniturze i uciskaj±cym wydatn± gardziel krawacie. W jego miejsce do gry sukcesywnie jeszcze podczas trwania ostatniej trasy wprowadzono muzyków anonimowych, bo je¶li nawet Daniel Jonasson mo¿e i spó³kuje w Dupont, to na kolana jego portfolio nie powala, a ten drugi? Andreas Catjar? Ponoæ w roli zmagaj±cego siê z ciasnot± sceny klawiszowca, ale obaj mog± sobie na ‘God dag!’ w CV wpisaæ po piosence skomponowanej dla legendy szwedzkiej elektroniki podziemnej, odpowiednio ”I Scan The Surface” i ”Slowdance”. Jak na razie (mo¿e i na szczê¶cie) tylko na poczet trzeciego w historii (po ”Theremin” i ”Euro”) trio z Helsingborga (i ju¿ nawet tak ich tytu³owaæ nie mo¿na) bardzo mini albumu. Tañcz± na kurhanie future popu, (którym ten ju¿ raczej nie jest, jako ¿e opiera³ siê na kondycji i potencja³ach grup-powierników preferencji naszych bohaterów podobnym) usypanym przez nich samych, wychodz±cym naprzeciw ogólnie przyjêtym na przestrzeni ostatniego dziesiêciolecia trendów. ”Last Dance” nie zwiastuje rewolucji, a jedynie zapowiada kolejny, bardzo ostro¿ny pó³krok Simonssona i Monteliusa, zdawaæ by siê mog³o za wszelk± cenê próbuj±cych utrzymaæ przy ¿yciu dzie³o swojego ¿ycia.
”Last Dance” jako zapowied¼ "Leaving Babylon", ”Last Dance” jako retoryczny powrót do wydanego sumptem sublabela Sony Music ”Nothern Light”, ”Last Dance” jako pomieszanie ”Ritual Noise” z popl±taniem ”Stalker” i jeszcze kilku innych motywów, które s± znakiem rozpoznawalnym dla kompozycji Simonssona, co nie czyni ¿adnego z zamieszczonych tu kawa³ków niczym szczególnie wybitnym, choæ przyznaæ trzeba, ¿e wci±¿ utrzymuj±cych przyzwoity poziom produkcyjny. Materia³ na wrzesieñ z grubsza pewnie ju¿ jest przygotowany. Panowie, pozostaje zatem wybraæ konkrety, nie sugerowaæ siê opiniami fanów, a tym bardziej lichymi wywodami pseudo oceniacza z pi.org, który ju¿ w lutym wiedzia³ jaki bêdzie Covenant AD 2013 .