¤ Sanguis Et Cinis - Amnesia ¤



Trisol 2000

Ocena:
4.5

1. Prologue, 2. Immaculata, 3. Atlantis-Babylon, 4. Secret & Sin, 5. Amnesia, 6. Annie Time, 7. The Catholic Girls, 8. Please Love Me, Please Hate Me, 9. Whore Disciple, 10. Roses & Forget-Me-Not


Delikatne struktury klawiszy, wyra¼ne gitarowe riffy na pierwszym planie, spokojnie prowadzona linia melodyczna gitary basowej, tu i ówdzie zawodzenia pani w chórkach i do tego, tym razem nie w manierze "eldritchowskiej" mêski wokal. Wszystko zagrane sprawnie, z nowofalowo-punkowym zaciêciem. Tymi s³owami mo¿na ¶mia³o opisaæ zawarto¶æ ostatniej z p³yt Sanguis Et Cinis - "Amnesia". Zespó³ tworzony jest przez pi±tkê Austriaków. Za mêsk± czê¶æ wokaliz na p³ycie odpowiada niejaki Eve Evangel, odpowiedzialny tak¿e za czê¶æ liryczn±, Celine Celicia - jedyna pani w tym sk³adzie pe³ni±ca, prócz roli muzy, dope³nienie wokaliz oraz Nik Kramer - gitara, Leigh Gory - bas i Violet Nemee - perkusja.

Gitarowy gotyk, wysokich lotów, sam zespó³ okre¶la siebie jako glam/death-rock i tym okre¶leniem trafia w sam± dziesi±tkê. P³yta ukaza³a siê w 2000 roku, a jej produkcj± zaj±³ siê Bruno Kramm.

Dziesiêæ utworów, które bez w±tpienia nadaj± siê na typowo gotyckie potañcówki, i które przybli¿± s³uchaczowi ten¿e, ju¿ prawie wymieraj±cy styl muzyki, jakim jest death-rock, zapocz±tkowany przez historyczn± ju¿ postaæ Rozz'a Williamsa i jego Christian Death. Kiedy s³ucha³em tej p³yty przez s³uchawki w sklepie nie my¶la³em, ¿e jest ona tak dobra i zarazem warta kupienia, gdy¿, maj±c na uwadze obecny rozwój wydarzeñ na scenie gotyckiej, coraz mniej jest takich kapel, które maj± jako taki w³asny, wypracowany styl. Pokusi³em siê jednak siêgaj±c do portfela... i siê nie zawiod³em. Na albumie znalaz³ siê min. znakomity utwór, jakim jest "Secret & Sin" z wpadaj±cym w ucho refrenem, który znajduje siê ju¿ na wielu kompilacjach z muzyk± "gotyck±".

Ca³e wydawnictwo ukaza³o siê w dwóch wersjach - digipacku oraz w normalnej standardowej postaci.

-- von Trzasken [15 pa¼dziernika 2001]



ostatnie recenzje autora:
Various Artists - The Best of Polish Synth vol.1 -- [12 listopada 2005]
Oosterdok - Some Day We Will Part Forever -- [22 marca 2005]
Midnight Configuration - Sepulchre Rose -- [9 kwietnia 2004]
Lamia - Dark Angel -- [7 sierpnia 2003]
Psyche - The Hiding Place -- [27 grudnia 2001]
  wiêcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Decondition ‎&…
Maison Close –…
Nyodene D – Eden…
Consumer Electronics…
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciñski - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
wiêcej »

polecamy | wiêcej »

© 1996-2024 postindustry.org


wygenerowane w 0.015 s.