¤ Kulturkrieg - Die Bittere Niederlage ¤?

Ocena:
3

1. Antreten!, 2. Die Grauen Wolfe, 3. Mobilmachung, 4. Anfang, 5. Die Bittere Niederlage, 6. Die Bittere Niederlage (six and the darkness), 7. Die Bittere Niederlage (volley remix), 8. Die Fahne (rough draft), 9. Mobilmachung (rough Draft), 10. Primal Instincts (rough Draft), 11. Antreten! (draft version), 12. U-Boot (rough Draft), 13. Tabula Rasa.


Niemcy, przebudźcie się - po raz kolejny... czyli nie pierwsze i nie ostatnie wykonanie militarno-industrialnego schematu, wypełnione po brzegi samplowanymi przemówieniami, rozkazami, wspomnieniami, recytacjami i żołnierskimi przyśpiewkami. Większa część tych archiwaliów jest teutońska do szpiku kości (acz pojawiają się także akcenty anglosaskie) i odnosi się (jakżeby inaczej) do lat 1939 - 1945... Poza tym projekt Kulturkrieg serwuje wszystkie wypróbowane patenty gatunku - maszynowo-bitewny hałas, przeplatający się z marszowym rytmem werbli i kotłów; partie quasi-orkiestralne i mroczne, przeciągłe melodie budujące złowrogi nastrój, a wszystko to okazjonalnie podbite dołującymi dronami i dudnieniami rodem z podziemnego bunkra... No i oczywiście natłok wspomnianych sampli historycznych, które są wszechobecne.
Krótko mówiąc - album ten idzie ścieżką wytyczoną dawno temu przez Turbund Sturmwerk, wczesny Der Blutharsch i pokrewne projekty. Nic w tym oryginalnego, szczególnie że po raz kolejny mamy do czynienia z dużą dawką ostentacyjnej niemieckości z okresu II WŚ, choć przecież historia Europy i świata (choćby tylko XX wieku) obfituje w inne ciekawe okresy, wydarzenia, miejsca, postaci etc. No, ale cóż, wybór artysty. Wykonanie nie jest przy tym najgorsze, o ile trawicie ten gatunek i nie szukacie niczego nowatorskiego.
Na koniec przyznam się, że płytę odnalazłem w czeluściach internetu w postaci paczki mp3. O samym projekcie nie znalazłem praktycznie żadnych informacyj, czy choćby wzmianek. Nie wiem nawet w jakiej postaci album się pierwotnie ukazał. Obrazek wstawiony jako okładka... hm, powiedzmy, że wklejono go na blogu obok linka do tego materiału. Czy się mało starałem, czy też może to jakaś zamierzona konspiracja? - tego nie wiem.

-- Adam T. Witczak [8 kwietnia 2010]ostatnie recenzje autora:
Nova - Utopica Musa -- [5 lutego 2018]
SPK - Zamia Lehmanni - Song of Byzantine Flowers -- [15 listopada 2017]
Feanch, Dutour, Lubat - Grand Air LP -- [15 października 2017]
The Third Eye Foundation - The Dark -- [14 października 2017]
Dissonant Elephant - 5 larmes de cristal -- [13 października 2017]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.011 s.