¤ Elektryczność - Transmisja nr 5 - Radom 1976 ¤

Projekt Elektryczność to przedsięwzięcie muzyków wrocławskiej grupy industrialnej Panic Bedroom, a przede wszystkim jednego z nich, pana Szymona Borodziuka. Pod tą nazwą ukazało się już kilka kompozycji, przy czym ta najnowsza jest chyba najlepsza formalnie i merytorycznie.

Rzecz opowiada o wydarzeniach radomskich roku 1976, o buncie tamtejszych robotników. Bunt ten za punkt wyjścia miał niezgodę na politykę gospodarczo-społeczną władz, ale oczywiście można mu nadawać także i szerszy kontekst patriotyczny.

Elektryczność w swojej Transmisji nr 5 opowiada o tych wydarzeniach językiem muzyki industrialnej. I jest to, chciałoby się rzec, industrial par excellence – dosłowny. Istotnie, to dosłownie dźwięki przemysłowe i fabryczne, to głos zakładów, kopalń, hut (jak śpiewał pewien znany zespół rockowy, który jednak do PRL ma zupełnie inny, mocno przychylny stosunek). Artysta buduje narrację w oparciu o monotonny, poszarzały rytm przywodzący na myśl obcowanie z taśmociągiem przemysłowym czy podobnym urządzeniem. Wokół tego szkieletu rozmywają się niejasne, naładowane – nomen omen – elektrycznością plamy dźwiękowe: rozmaite świsty, szmery i syntetyczne piski. Dominuje jednak duszna atmosfera monotonnej pracy, potęgowana przez zastosowane sample, tj. próbki dźwiękowe z przemówieniami komunistycznych dygnitarzy. W finale perspektywa staje się jednak nieco inna – bardziej duchowa czy zgoła religijna. Dobro ostatecznie zwycięża, zapewne – ale o tym niech przekona się już sam słuchacz.

https://www.youtube.com/watch?v=0IX3MqOnkp4&feature=player_embedded

-- Adam T. Witczak [31 grudnia 2016]

¤ VA Remember Katyn - już w sprzedaży! ¤

Dwupłytowa składanka 'Remember Katyń' poświęcona pamięci ofiar zbrodni katyńskiej (oraz innych zbrodni sowieckich na Polakach i nie tylko) jest już gotowa. Album zawiera esej w języku angielskim na temat historycznego kontekstu wydarzeń w Katyniu. Materiał zawiera łącznie 24 kompozycje wykonawców z Polski, Niemiec, Francji, Quebec, Meksyku, Włoch, USA i Hiszpanii. Wszystkie utwory zostały poddane profesjonalnemu masteringowi.

Udział wzięli: 1920, Cold Fusion, Dawid Hallmann, Infantry, Lord Kula, Graphite, Schattenspiel, Verney 1826, Anakoret, Ludola, Sarmatia, La Derniere Attaque, Lonsai Maikov, Gregorio Bardini, Panic Bedroom, Darmstadt 1313, Dębowy, Kraschau, Bloodsoil, Rosarium^2, Stricta Doctrina i Nawia.

Stylistyka jest bardzo zróżnicowana, obejmuje m.in. militarną neoklasykę, dark ambient, gitarowy neofolk, elektroakustyczną muzykę konkretną, power electronics, powernoise i nawet obrzeża muzyki rockowej.

Album jest dostępny w sprzedaży poprzez specjalny sklep internetowy wytwórni Casual Control Records – http://casual-control.com/. Cena – 22 zł (+ koszt przesyłki).

http://reverbnation.com/varememberkatyn – profil umożliwiający odsłuch części materiału

-- Adam T. Witczak [6 września 2016]

¤ Nowy materiał Rosarium² ¤

Projekt Rosarium² z Sardynii (za którym stoi Alessio R. Pinna) zaprezentował swój najnowszy materiał, zatytułowany 'Revelatio'.

Po raz kolejny jest to elektronika inspirowana duchowością katolicką. Muzycznie rzecz lokuje się na przecięciu glitch / click and cut z dark ambientem, militarnym industrialem i być może nawet pewnymi echami noise / power electronics. Łacińskie modlitwy i śpiewy pełnią tu rytualną, nieomal mantrową rolę, podczas gdy sama muzyka pełna jest hipnotyzujących melodii, połamanych beatów, głębokich dronów i cyfrowo-zakłóceniowego zgiełku.

W pewnym sensie twórczość Rosarium² to próba wprowadzenia duchowości i wiary w zdesakralizowany świat ultra-nowoczesnych technologii. Holograficzny obraz cybernetycznego mnicha wyświetlający się ponad pejzażem futurystycznego miasta.

Materiał dostępny jest do odsłuchu na bandcampie, przy czym u artysty można też nabyć wersję CD-R.

http://rosarium2.bandcamp.com/album/revelatio

-- Adam T. Witczak [6 czerwca 2016]

¤ Wspólny album Lonsai Maikov i New Orthodox Line ¤

Ukazał się wspólny album Lonsai Maikov i New Orthodox Line, zatytułowany 'Sobornost'. Materiał (dostępny na bandcampie) inspirowany jest duchowością prawosławną, a także poezją T. S. Eliota, W. Klebnikowa, A. Artauda i Ezry Pounda.

Od strony muzycznej jest to eklektyczna kombinacja elementów zaczerpniętych z industrialu, neofolku, dark ambientu i psychodelicznego rocka.

Lonsai Maikov to istniejący od ćwierćwiecza francuski projekt neofolkowo-postindustrialny, dowodzony przez muzyka i pisarza Thierry'ego Jolifa. New Orthodox Line to rosyjski projekt, w którym udzielają się muzycy Noises of Russia, w szczególności Gosha Solnzev.

Tracklista:

1. Anima Christi, 2. Hadaly, 3. Morning wind, 4. Panic burial of the dead, 5. Not with usura

https://lonsaimaikov.bandcamp.com/album/sobornost

-- Adam T. Witczak [2 czerwca 2016]

¤ Pamiętaj KATYŃ - informacje ¤

Nowe informacje w sprawie składanki będącej hołdem dla ofiar zbrodni katyńskiej oraz przypomnieniem tych wydarzeń. Roboczy tytuł materiału to "Pamiętaj KATYŃ". Rzecz ukaże się na dwóch krążkach CD, w eleganckim digipacku, nakładem wytwórni Casual Control. Realnym terminem premiery jest wiosna 2016 roku.

Udział biorą zespoły i projekty z Polski, Francji, Bretanii, Niemiec, Quebec, Meksyku, USA, Sardynii i Hiszpanii – reprezentujące takie gatunki muzyczne jak neofolk, martial industrial, power electronics, dark ambient czy rock. Poniżej lista wykonawców:

1920, Anakoret, Bloodsoil, Cold Fusion, Darmstadt 1313, Dębowy, Graphite, Gregorio Bardini, Hallmann, Infantry, Kraschau, La Derniere Attaque, Lonsai Maikov, Lord Kula, Ludola, Nawia, Panic Bedroom, RosariumRosarium, Sarmatia, Schattenspiel, Stricta Doctrina, Verney 1826.

Przekrój stylistyczny jest naprawdę spory i obejmuje m.in. neofolk, dark ambient, martial industrial, neoklasykę, balladowy rock, a nawet pogranicza power electronics, powernoise i eksperymentalnej muzyki elektro-akustycznej. Ogółem 24 utwory i 22 wykonawców.

Uruchomiony został profil facebookowy promujący kompilację: http://facebook.com/katynalbum
Powstał także profil na Reverbnation: https://www.reverbnation.com/varememberkatyn

Większość utworów zostanie opublikowana dopiero na składance, tym niemniej z kilkoma można się już zapoznać.

Verney 1826 – utwór 'Miles to Go' ukazał się na składance Sturmreif II jako track nr 3: https://archive.org/details/VASturmreifII-TheNewAgeOfMartialIndustrial

Anakoret (ex– Militia Dei) – utwór 'Dla Katynia' -https://soundcloud.com/anakoret/dla-katynia

Lonsai Maikov – koncertowe wykonanie utworu "Blood Flowed", którego wersja studyjna pojawi się na płycie: https://www.youtube.com/watch?v=FBTC_U9uvT4

BloodSoil – "Veritas Liberabit" – https://www.youtube.com/watch?v=Emeouz0TveM

-- Adam T. Witczak [28 lutego 2016]

¤ V/A - Pray for Lebanon ¤

Staraniem wytwórni Cyanur Prod ukazała się składanka 'Pray for Lebanon', poświęcona libańskim chrześcijanom i ogólnie Libanowi jako państwu w kontekście aktualnych niepokojów religijno-politycznych na Bliskim Wschodzie. Album obejmuje takie style jak martial industrial, power electronics czy dark ambient.

Występują: Exercitus Dei, SxTxAxLxKxExR, Dolorism, Rosarium^2, Valerio Orlandini, TSIDMZ & Dark Royalty, Darmstadt 1313, Pale Rose, Septimo Romae, Barbarossa Umtrunk, Primordial Avantgarde, Zorya Legionis i Cydonia.

http://cyanurprod.wifeo.com/cp-112-v-a-pray-for-lebanon.php

http://www.mediafire.com/download/cja2lpa2vbecgyw/CP+112+-+Pray+for+Lebanon.rar

-- Adam T. Witczak [23 lutego 2016]

¤ Kraschau - nowy album już do odsłuchu ¤

Najnowszy album węgierskiego zespołu Kraschau, zatytułowany 'Une Foi d'Acier', został opublikowany w serwisie bandcamp, na profilu wydawcy – tj. hiszpańskiej wytwórni Gradual Hate. Materiału można słuchać pod tym adresem: https://gradualhaterecords.bandcamp.com/album/une-foi-dacier

Płyta utrzymana jest w typowej dla Kraschau stylistyce militarno-neoklasycznej z silnymi wpływami industrialu. Rzecz dla miłośników werbli, kotłów, orkiestry i fanfar, a także tematyki historycznej. Album dotyka bowiem takich tematów jak wojna domowa w Hiszpanii (1936 – 1939), meksykańskie Powstanie Cristeros czy wzlot i upadek monarchii austro-węgierskiej.

Kraschau to projekt dowodzony przez Adama Bercesa. Zespół ma na koncie płyty 'Offenbarung', 'Falanx', 'Unitas' (split z Kriegsfall-U) oraz 'Fide Rege Lege' (zapis koncertu zagranego w czerwcu 2014 roku w Warszawie). Najnowszy album liczy 13 utworów, a choć można go słuchać na bandcampie, to wydany został też w wersji CD (w tym również jako dwupłytowy box z dodatkami).

-- Adam T. Witczak [21 lutego 2016]

¤ Front Fabrik Festival 09.04.2016 ¤

Front Fabrik Festival to wydarzenie DIY – robione przez fanów muzyki dla fanów muzyki. 9 kwietnia 2016 będziemy gościć w Krakowie, w Klubie Studenckim Żaczek, 6 zespołów:

1. DIVE (Belgia)
2. TERMINAL STATE (Słowacja)
3. JÄGER 90 (Niemcy)
4. ASTMA (Szewcja)
5.LA SANTÉ (Polska/Szwecja)
6. THE OPPOSER DIVINE (Słowacja)

+ Afterparty

Bilety:
– Przedsprzedaż 85 PLN – w dniach 31.12 – 31.03
– Bramka 95 PLN – w dniach 01.04 – 09.04

Zamówienia biletów: Kontakt mailowy na front.fabrik@gmail.com. Bilety do odbioru na bramce, przed koncertami – lista gości.

Więcej informacji na:

1) FB strona wydarzenia: www.facebook.com/

2) FB fanpage: www.facebook.com/front.fabrik


Na przedfestiwalowej imprezie 08.04.2016 w Krakowie będzie można zobaczyć (i posłuchać) zespoły :
– DÜSSELDORF – zasłużonych na polskiej scenie elektroniki EBM/post-punk/new-wave (debiut na wielkiej scenie – Jarocin`89).
– Anti-Terror – electro-industrial – nowy i obiecujący projekt twórców Compulsive Shopping Disorder.
Po koncertach – afterparty w klimatach alternatywnej, lecz mocno tanecznej elektroniki – EBM, electro…

Wstęp: 10zł dla posiadaczy biletu FFF/ 15zł dla osób bez biletu FFF
Więcej informacji na temat miejsca wydarzenia, wkrótce.

Official FFF Warm-up: Official FFF Warm-up

-- Tomek [10 lutego 2016]

¤ Lonsai Maikov - Her life lost among the p… ¤ -- Adam T. Witczak [30 stycznia 2016]
¤ Nowy album The Revolutionary Army of the I… ¤ -- Adam T. Witczak [20 września 2015]
¤ Audio Gourmet - ambientowe miniatury ¤ -- Adam T. Witczak [10 września 2015]
¤ Nowy album Kraschau - w drodze ¤ -- Adam T. Witczak [6 września 2015]
¤ Pamiętaj KATYŃ ¤ -- Adam T. Witczak [14 kwietnia 2015]
¤ Cyclotimia - Niewidzialna ręka rynku ¤ -- Adam T. Witczak [25 lutego 2015]
¤ XXII Wave Gotik Treffen:22.05-25.05.2015:… ¤ -- Tomek [24 lutego 2015]
¤ 'kirchenkampf' - Enthropy ¤ -- Adam T. Witczak [18 lutego 2015]
¤ Anakoret - nowy projekt twórcy Militia Dei ¤ -- Adam T. Witczak [5 lutego 2015]
¤ Jedyny koncert w Polsce Sewer Election!!! ¤ -- Tomek [16 stycznia 2015]

najnowsze »   archiwum »


Szukaj:

nowe na stronie:
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
Fasci di Combattimento…
Loren Connors - Portrait…
Aine O'Dwyer - Music…
Pierre Schaeffer - Ci…
Willy Stamati - Industri…
Lulu Rosenkrantz - Weltg…
People Like Us - This…
La Dernière Atta…
IAMNOTHING - Prayer…
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2017 postindustry.org


wygenerowane w 0.006 s.