¤ Nowy album grupy Parzival ¤

Ukazał się nowy album duńsko-rosyjskiej grupy muzycznej Parzival. Materiał zatytułowany jest "Urheimat Neugeburt" i zawiera w większej części remixy starszych utworów (z płyty "Urheimat"). Kompozycje, dotąd zbudowane w oparciu o ciężki, elektroniczny rytm i monumentalne partie neo-klasyczne, nabrały nieoczekiwanego nowego poloru: przydano im bowiem osnowy orientalnej oraz rockowej.

Parzival zadebiutował na scenie electro/postindustrial w roku 1995, jeszcze pod nazwą Stiff Miners. Pierwszy album nosił tytuł "Giselle", drugi to "Vox Celesta" z 1997. Później zespół zmienił nazwę na obecną i w kolejnych latach zaprezentował płyty "Anathema Maranatha", "Blut und Jordan", "Deus Nobiscum", "Zeitgeist", "Urheimat", "Die Kulturnacht" i "Casta".

Zespół czerpie z tradycji religijnych i kulturowych takich jak prawosławie, katolicyzm, hinduizm (i ogólnie religie indo-europejskie) tudzież islam. Teksty dotyczą duchowej wędrówki, opierają się na motywach apokaliptycznych i mitycznych.

Nowego albumu (i wszystkich poprzednich) słuchać można na profilu bandcampowym grupy; możliwe jest również jego nabycie w formacie cyfrowym lub na CD czy winylu.

https://orderofparzival.bandcamp.com/

-- Adam T. Witczak [4 stycznia 2018]


najnowsze »   archiwum »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.006 s.