¤ Das Ich - Alter Ego ¤Metropolis 2007

Ocena:
4.5

1. Gottes Tod, 2. Kain & Abel, 3. Der Schrei, 4. Von der Armut, 5. Unschuld Erde, 6. Das Dunkle Land, 7. Garten Eden, 8. Destillat, 9. Kindgott, 10. Mann & Frau Gehen Durch die Krebsbaracke, 11. Bin Ich Es Denn, 12. Schwarzer Stern, 13. Uterus, 14. Schwarzes Gift, 15. Opferzeit


Bruno i Stefan uraczyli nas w tym roku dwiema składankami. Pierwsza to było "Addendum" - czyli utwory, remiksy znane m.in. z "Morgue", "Re_Laborat", czy też singlów "Destillat, "Kingdom", uzupełnione dwoma nie wydanymi wcześniej demówkami. Typowy 'prezent' dla fanów. Druga składanka jest już warta szerszej uwagi, a to dlatego, że "Alter Ego" nosi w podtytule 'best of'. I tu pojawia się odwieczny problem: jak upchnąć osiemnaście lat twórczości na jednym CD? Tym bardziej trudne to zadanie, że Das Ich od początku swego istnienia nie nagrywali słabszych płyt (może "Morgue" i "Das Innere Ich" były zbyt eksperymentalne), a na każdej było po kilka utworów, które powinny pojawić się na kompilacji jaką jest "Alter Ego". Zespól jednak poradził sobie z tym, poszła pewnie ostra selekcja i generalnie nie mam większych zastrzeżeń co do tego zestawu. Owszem, brakuje: "Des Satans Neue Kleider", "Re_Animat", czy też "Atemlos", ale jest cała reszta wspaniałych utworów, z których niektóre to już 'klasyka' - "Gottes Tod", "Kain & Abel", "Destillat" (szkoda, że nie umieszczono remiksu VNV Nation:)
Das Ich pewnie nie zejdzie już poniżej przyzwoitego poziomu, kolejne płyty będą bliźniaczo podobne do siebie, a i tak zawsze o nich dobrze napisze. To jedna z tych grup, do których trudno mnie zniechęcić. Idealny przekrój twórczości, po dwa utwory (w większości przypadków) z każdej płyty i wychodzi płyta do tańca ("Uterus" , "Destillat", "Opferzeit") i słuchania wieczorami ("Gottes Tod", "Das Dunkle Land").

-- mike [22 sierpnia 2007]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Das Ich:
Das Ich - Anti'Christ -- mike [19 grudnia 2002]
Das Ich - Cabaret -- mike [19 maja 2006]
Das Ich - Egodram -- r@ [1 grudnia 1999]
Das Ich - Lava -- diskette [18 września 2004]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.01 s.