¤ Compulsive Shopping Disorder - 20.10.2007, Szczecin, Alter Ego  ¤

Październikowy wieczór, kolejna odsłona cyklicznej imprezy Alter-Electro-Industrial.

Pewnie jak większość zgromadzonych tej soboty nie wiedziałem czego mogę się spodziewać po gościach ze Śląska. Nawet nie zajrzałem na stronę zespołu na MySpace. Tym większe było moje pozytywne zaskoczenie przedstawieniem. Słowa przedstawienie użyłem nieprzypadkowo, bo nie był to zwyczajny koncert, ale o tym dalej.

Spektakl otworzył groźny, ambientowy, muzyczny pejzaż, publiczność z zaciekawieniem zgromadziła się na parkiecie. I naraz kiedy wokalista został wniesiony na scenę skończyła się konwencja. Z głową obwiązaną bandażem, przez niemal cały czas pozostając w pozycji horyzontalnej czołgał się i wił z mikrofonem po scenie.
Tu skojarzenia; przed oczami stanął mi zapis z koncertu SPK- Despair, oraz zdjęcia z występów Klinik. Zabrakło tylko lekarskich fartuchów i wiszących płatów mięsa. Pierwszy wokalny utwór moim zdaniem najlepszy, martwy, falowy, przypominający dokonania pionierów industrialu. Z czasem kawałki coraz bardziej patetyczne, powolne, dostojne, i jakby przystępniejsze, rozdzierane rozpaczliwie wykrzykiwanymi frazami tekstu. Z rzadka następowało przyspieszenie, szybszy beat, electroindustrialne rytmy, by znów rozpędzony, kołatający mechanizm zwolnił. Ponownie skojarzenia tym razem dotyczące dźwięków, zimny EBM z spod znaku Calva y Nady, Placebo Effect, oraz poboczne projekty tego ostatniego. Muzyka z okresu gdy nurt ten nie był jeszcze tak skomercjalizowany, plus wcześniej wspomniane echa awangardy.

Podsumowując, zespół zagrał profesjonalnie, a wkradające się momentami uczucie monotonii wynagrodzone zostało oryginalnym przedstawieniem, oraz zaangażowaniem muzyków.
Prawdę mówiąc kiedy usłyszałem pierwsze tony pewny byłem, że Compulsive Shopping Disorder zawitał do nas zza zachodniej granicy.

Mało znany w kraju klub, mało znany zespół, ale to tylko kwestia czasu. Jestem przekonany, że czytelnicy Postindustry jeszcze nie raz natrafią na informacje o grupie jak i samym miejscu wydarzenia.


K.

linki:
ALTER-ELECTRO-INDUSTRIAL
Compulsive Shopping Disorder
Alter Ego

-- lunatic [23 listopada 2007]ostatnie relacje autora:
Noisex, Frightdoll - 04.07.2007, Berlin, K17 -- [24 listopada 2007]
Skinny Puppy, Otto Von Schirach - 07.08.07, Berlin, ColumbiaClub -- [31 sierpnia 2007]
Combichrist, Reaper, Kloq, Northborne - 28.03.07, Berlin, K17 -- [29 maja 2007]

powrót do relacji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.007 s.